Житейские истории


Украинская Баннерная Сеть


Офіційний сайт Артемівської міської радиСанаторно-курортна путівка за рахунок коштів Фонду соцстраху


Автор статьи Ірина Доленко, директор Артемівської міської виконавчої дирекції Донецького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.
Дата публикации 23 июня 2010 года

Турбота про оздоровлення застрахованих осіб та членів їх сімей є одним із найважливіших завдань Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. За рахунок коштів Фонду здійснюється забезпечення путівками на санаторно-курортне та відновлювальне лікування лише тих осіб, які відповідно до законодавства вважаються застрахованими. Надання застрахованим особам послуг, пов’язаних із санаторно-курортним лікуванням, здійснюється виключно за наявності медичних показань.
Відповідно до статті 47 Закону України ”Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням” від 18 січня 2001 р. № 2240-III (далі – Закон № 2240) застрахована особа та члени її сім’ї (а також особа, яка навчається у вищому навчальному закладі), мають право на отримання санаторно-курортного лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати праце-здатності, оздоровлення в спеціалізованих оздоровчих закладах (у тому числі дитячих) у порядку і на умовах, визначених правлінням Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. В даному випадку застрахованою особою є найманий працівник, на користь якого здійснюється загальнообов’язкове державне со-ціальне страхування з тимчасової втрати працездатності та витратами, зумовленими похованням, які в установленому законодавством порядку отримали санаторно-курортну путівку оздоровниці.
Умови отримання санаторно-курортного лікування застрахованими особами і членами їх сімей визначено Постановою правління Фонду від 25 лютого 2009 р. №12 “Про затвер-дження Порядку отримання застрахованими особами і членами їх сімей санаторно-курортного лікування, що сплачується за рахунок коштів Фонду со-ціального страхування з тимчасової втрати праце-здатності”. Постановою правління Фонду від 15.04.2010р. за №10 внесено зміни до цього Порядку.
Нагадаємо його основні позиції зі змінами, які набрали чинність з дня офі-ційного опублікування – 7 червня 2010 року.
Рішення про виділення путівки застрахованій особі приймає комісія (уповноважений) із со-ціального страхування підприємства, установи, організації із загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням на підставі особистої заяви та довідки для одержання путівки (форма №070/о).
Путівка видається до санаторію в період відпустки, а до санаторію-про-філакторію - в період відпустки, без відриву від виробництва. Фізичній особі -суб’єкту підприємницької діяльності, яка є платником єдиного податку, та фізичній особі, застрахованій на добровільних засадах, путівка видається за місцем обліку, згідно з наказом директора районної, міжрайонної, міської виконавчої дирекції відділення Фонду, за накладною за наявності особистої заяви, медичної довідки та документа, що засвідчує фізичну особу. Так, зокрема, у Порядку зазначено, що застрахованій особі протягом календарного року може бути виділено лише одну путівку для санаторно-курортного лікування з урахуванням путівки до санаторію-профілакторію або до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу, за винятком отриманої путівки для самостійного санаторно-курортного лікування дитини.
Комісією приймається рішення про виділення:
- застрахованій особі путівки в двомісний номер з частковою оплатою в розмірі 30 відсотків її вартості, а путівки в одномісний номер з частковою оплатою в розмірі 50 відсотків її вартості;
- одному із застрахованих батьків (матері або батькові) або застрахованій особі, яка їх замінює (опікунові, піклувальнику), для лікування дитини в супроводі дорослого за наявності у дитини медичних показань на санаторно-курортне лікування з частковою оплатою в розмірі 20 відсотків її вартості, а для лікування двох дітей в супроводі дорослого - 10 відсотків її вартості на підставі заяви застрахованої особи та медичних довідок для дорослого та дитини;
- одному із застрахованих батьків (матері або батькові) або застрахованій особі, яка їх замінює (опікунові, піклувальнику), для самостійного лікування дитини, яка є членом сім’ї застрахованої особи, у санаторно-курортному закладі для дітей за наявності у дитини медичних показань на санаторно-курортне лікування з частковою оплатою в розмірі 10 відсотків вартості путівки на підставі заяви застрахованої особи та медичної довідки для дитини;
- путівки до санаторію-профілакторію застрахованій особі, особам, які навчаються у вищому навчальному закладі з денною формою навчання, та учням професійно-технічного навчального закладу з частковою оплатою в розмірі 10 відсотків її вартості, а студентам-сиротам та учням-сиротам - безкоштовно, за умови часткового фінансування санаторію-профілакторію за рахунок коштів Фонду.
Звертаємо увагу, що до компетенції комісії належить прийняття рішення про виділення та поділ путівки для спільного санаторно-курортного лікування застрахованої особи і членів її сім’ї. У Порядку наголошено, що для прийняття рішення про виділення путівки для спільного санаторно-курортного лікування чоловіку, дружині, які працюють на одному або на різних підприємствах, необхідно перебування їх у шлюбі, а для виділення путівки члену сім’ї, який навчається у вищому навчальному закладі, можливе за умови денної форми його навчання у такому закладі.
Поділ путівки для спільного санаторно-курортного лікування застрахованої особи та члена сім’ї здійснюється за таких самих умов та при отриманні письмового погодження адміністрації санаторно-курортного закладу та за умови, що термін лікування кожної особи становитиме не менше 12 діб.
Щодо поділу путівки для лікування дитини або двох дітей у супроводі дорослого, то слід зауважити, що вона не підлягає поділу для спільного санаторно-курортного лікування відповідно двох дорослих або двох дорослих та дитини.
Забороняється поділ путівки до реабілітаційного відділення санаторно-курортного закладу.
Для фізичної особи - суб’єкта підприємницької діяльності, яка є платником єдиного податку, та фізичної особи, застрахованої на добровільних засадах, рішення про поділ путівки приймається директором районної, міжрайонної, міської виконавчої дирекції відділення Фонду.Сегодня 15.11.2019

Пользовательского поиска


Будет полезно


Архив выпусков

ноября 2019
ПНВТСРЧТПТСБВС
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Разделы выпуска