Житейские истории


Украинская Баннерная Сеть


Офіційний сайт Артемівської міської ради



Коли шум поза законом?


Автор статьи О. Лапіна, провідний спеціаліст Артемівського міськрайонного управління юстиції.
Дата публикации 19 января 2011 года

- Мій сусід вирішив зробити ремонт. Справа в тому, що інколи стукіт та звук перфоратора в його квартирі лунає до 23 години і довше. Я - людина похилого віку, мені важко заснути від цього шуму. Я просила сусіда не шуміти, але він просто не звертає уваги, каже, що в своєму домі може робити все що завгодно. Чи правий він ?
Людмила, пенсіонерка, м. Артемівськ.

Згідно зі ст. 24 “Захист населення від шкідливого впливу шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів” Закону України “Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення” органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації та громадяни при здійсненні будь-яких видів діяльності, з метою відвернення і зменшення шкідливого впливу на здоров’я населення шуму, неіонізуючих випромінювань та інших фізичних факторів, зобов’язані:
- здійснювати відповідні організаційні, господарські, технічні, технологічні, архітектурно-будівельні та інші заходи щодо попередження утворення та зниження шуму до рівнів, установлених санітарними нормами;
- вживати заходів щодо недопущення впродовж доби перевищень рівнів шуму, встановлених санітарними нормами, на захищених вищевказаним законом об’єктах, до яких належать, згідно зі ст. 24 Закону, також житлові будинки і прибудинкові території.
Шум на захищених об’єктах при здійсненні будь-яких видів діяльності не повинен перевищувати рівнів, установлених санітарними нормами для відповідного часу доби.
У нічний час, із двадцять другої до восьмої години, забороняються гучний спів і викрики, користування звуковідтворювальною апаратурою та іншими джерелами побутового шуму, проведення салютів, фейєрверків, використання піротехнічних засобів.
Проведення на захищених об’єктах ремонтних робіт, що супроводжуються шумом, забороняється у робочі дні з двадцять першої до восьмої години, а в святкові та неробочі дні – цілодобово. Власник або орендар приміщень, у яких передбачається проведення ремонтних робіт, зобов’язаний повідомити мешканців прилеглих квартир про початок зазначених робіт. За згодою мешканців усіх прилеглих квартир ремонтні та будівельні роботи можуть проводитися також у святкові та неробочі дні. Шум, що утворюється під час проведення будівельних робіт, не повинен перевищувати санітарних норм цілодобово.



Сегодня 23.07.2019

Пользовательского поиска


Будет полезно


Архив выпусков

июля 2019
ПНВТСРЧТПТСБВС
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Разделы выпуска